سیستیت - علائم در زنان، اولین علائم بیماری

سیستیت یک بیماری معمولی زنانه است که در آن التهاب در دستگاه ادراری رخ می دهد. دلیل اصلی عفونت (قارچ های جنس کاندیدا، کلامیدیا، اورهاپلاسما) است. برای بهبودی سریع، بهبودی، تعیین به موقع بیماری مهم است، بنابراین توصیه می شود از قبل دریابید که سیستیت در زنان چگونه ظاهر می شود.

اولین علائم سیستیت در زنان

این بیماری اغلب در جنس ضعیف به دلیل ویژگی های آناتومیکی بدن - مجرای ادرار کوتاه و گسترده - رخ می دهد. هنگامی که در مجرای ادرار قرار می گیرند، عوامل بیماری زا به راحتی به مثانه می رسند و غشای مخاطی را آلوده می کنند. عوامل دیگری که در ایجاد این بیماری نقش دارند:

 • هیپوترمی؛
 • اختلال در گردش خون در اندام تناسلی؛
 • تغییرات در سطوح هورمونی؛
 • دیابت.

علائم سیستیت در زنان چیست؟این بیماری باعث ایجاد احساسات ناخوشایند زیادی می شود، منجر به عوارض می شود، بنابراین، علائم سیستیت در زنان بی توجه نمی ماند. این بیماری به طور ناگهانی شروع می شود، در عرض چند ساعت ایجاد می شود. درد مهم ترین تظاهر است. درجه، شخصیت آن به ویژگی های فردی ارگانیسم بستگی دارد، به اینکه مثانه چقدر تحت تاثیر قرار می گیرد. درد در قسمت تحتانی شکم و به ندرت در پرینه ظاهر می شود. سایر علائم سیستیت در دختران:

 1. پولاکیوری که با تکرر ادرار مشخص می شود. حداکثر 40 آرزو در روز می تواند رخ دهد. در عین حال، اختلاط بسیار ناچیز است، همراه با ناراحتی، احساسات ناخوشایند.
 2. یک ویژگی بارز تغییر در خواص ادرار است. بوی خاصی به دست می آورد، رنگی کدر. مراقب وجود خون باشید.
 3. بدتر شدن سلامت. دما افزایش می یابد، اما در مرحله اولیه به اعداد بالایی نمی رسد. چنین تظاهرات مسمومیت مانند ضعف، سردرد، ضعف شدید مشاهده نمی شود.

علائم درد همراه با سیستیت در زنان

آنها در همان ابتدا ظاهر می شوند و تا زمانی که روند التهابی از بین برود قابل مشاهده هستند. غالباً در هنگام ادرار کردن ظاهر می شوند ، به عنوان یک قاعده ، آنها ماهیت تابشی دارند: افراد احساس می کنند که قسمت تحتانی شکم ، پشت ، ناحیه لومبوساکرال ، استخوان دنبالچه و سایر مکان ها آسیب می بیند. به همین دلیل، بیماران ممکن است علائم را با سایر بیماری ها اشتباه بگیرند: آپاندیسیت، پیلونفریت، اندومتریت و غیره.

بسته به ویژگی های بدن، وضعیت اندام تناسلی، میزان آسیب مثانه، درد در سیستیت در زنان، شدت های متفاوتی وجود دارد: برخی از بیماران احساس کرامپ های وحشتناکی می کنند، برخی دیگر - کمی ناراحتی، احساس نفخ. همانطور که التهاب ایجاد می شود، علامت می تواند رشد کند، غیر قابل تحمل می شود. حتی پس از تخلیه، مثانه احساس پر بودن می کند.

درد شکم همراه با سیستیت عکس 1

سیستیت - علائم در زنان دارای خون

ظاهر خون نشان دهنده ایجاد یک شکل حاد یا یک دوره هموراژیک است. رنگ ادرار از صورتی تا قهوه ای تیره متغیر است. در مورد دوره حاد، خون در انتهای ادرار ظاهر می شود که با درد شدید همراه است. اگر بیمار شکل خونریزی دهنده داشته باشد، ادرار بلافاصله قرمز می شود، بوی متعفن دارد و ممکن است با لخته شدن کامل همراه باشد. ترشحات همراه با سیستیت در تمام اعمال ادرار ظاهر می شود. بیمار از تمایل به استفاده از توالت، ناراحتی در ناحیه شکم، تب ناراحت می شود.

درد شکم همراه با سیستیت عکس ۲

سیستیت حاد - علائم در زنان

التهاب بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض یک عامل تحریک کننده رخ می دهد، خود را در تظاهرات مشخصه نشان می دهد. بدون درمان مناسب، به یک نوع هموراژیک یا مزمن سرازیر می شود. چگونه می توان سیستیت را در زنان به شکل حاد تعریف کرد؟این بیماری پس از چند ساعت، به عنوان مثال، پس از هیپوترمی، خود را در بیمار نشان می دهد. اگر فردی مبتلا به سیستیت حاد باشد، علائم ممکن است به شرح زیر باشد:

 1. درد شدید ماهیت ثابت، با گسترش روند التهابی افزایش می یابد. می تواند آنقدر شدید باشد که احتباس ادراری رفلکس رخ دهد. درد در قسمت تحتانی شکم احساس می شود، می تواند به پرینه، پشت تابش کند.
 2. افزایش میل به miktsii به دلیل تحریک پذیری رفلکس مثانه. فرد می خواهد به توالت برود حتی اگر مقدار کمی ادرار جمع شده باشد. مخلوط اغلب در بخش های کوچک انجام می شود.
 3. اگر التهاب اسفنکتر مثانه را درگیر کرده باشد، بی اختیاری ادرار ممکن است.
 4. ادرار در دوره حاد کدر، با بو است.
 5. احساس تخلیه ناقص مثانه.
 6. هنگامی که التهاب کلیه ها را تحت تاثیر قرار می دهد، دمای بدن افزایش می یابد، فرد شروع به لرزیدن می کند.
 7. ترشح خون در انتهای ادرار.
درد شکم همراه با سیستیت عکس 3

سیستیت مزمن - علائم

این شکل با تظاهرات کمتری از علائم مشخص می شود که با التهاب طولانی مدت مشخص می شود. علائم به ویژه در طول عود قابل توجه است، در طول بهبودی، بیمار ممکن است آنها را احساس نکند و زندگی عادی داشته باشد. اگر سیستیت مزمن در زنان تشخیص داده شود، علائم ممکن است به شرح زیر باشد:

 1. درد، عمدتاً هنگام ادرار کردن، اغلب در انتها. ظاهر آن با ادم لایه مخاطی، نازک شدن یا تغییر شکل آن همراه است. پس از میکسیون کاهش می یابد، با پر شدن مثانه افزایش می یابد.
 2. نقض ادرار. این نیاز مکرر است که به دلیل تحریک گردن مثانه ایجاد می شود.
 3. سوزش، خارش اندام تناسلی، ترشحات چرکی.
 4. ادرار ناشفاف و ناهمگن.