تسکین سریع علائم سیستیت: راه های اساسی

برای سیستیت به پزشک مراجعه کنید

علائم یک فرآیند التهابی در مثانه به وضوح ظاهر می شود و باعث ناراحتی زیادی برای بیمار می شود.

علائم این بیماری برای اکثر ساکنین کاملاً شناخته شده است، زیرا طبق آمار سالانه بالغ بر 30000000 بیمار مبتلا به سیستیت تشخیص داده می شود. با وجود اینکه مردان نیز مستعد ابتلا به این بیماری هستند، دسته اصلی زنان هستند. این نه تنها به دلیل ویژگی های آناتومیک آنها، بلکه به دلیل علاقه مندی به روند مد (دامن های کوتاه و لباس زیر غیر عملی اما زیبا) است.

بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا قبل از مراجعه به پزشک تحمل نکنند، اما در خانه برای درمان سریع سیستیت. درست است ، باید درک کرد که خود درمانی معمولاً فقط با کاهش علائم انجام می شود و نه از بین بردن علل بیماری. با این وجود، این رویکرد را می توان با ناراحتی های بسیار قوی و عدم وجود عینی فرصت برای رفتن به بیمارستان توجیه کرد.

چگونه با گرم کردن سریع علائم سیستیت را از بین ببریم؟

"کمک" اصلی در خلاص شدن از علائم روند التهابی گرما است. روی رگ‌های خونی اثر می‌گذارد، آنها را منبسط می‌کند و در نتیجه درد را از بین می‌برد. با سیستیت، روش های زیر نشان داده شده است:

 1. قرار دادن یک پد گرم کننده گرم در ناحیه تحتانی شکم و کشاله ران. همچنین می توانید از کیسه های پر شده با ماسه داغ یا نمک استفاده کنید. برخی از افراد از یک بطری پلاستیکی معمولی پر از آب گرم استفاده می کنند (نیاز اصلی این است که مواد ظرف تیره رنگ باشد).
 2. دوش آب گرم بگیرید. مدت زمان این "درمانی" 15-20 دقیقه است. اگر نظرات در مورد حمام متفاوت است، پس دوش گرفتن با التهاب مثانه نه تنها ممکن است، بلکه حتی مفید است.
 3. «حمام کردن» پاها. به مدت 15 تا 25 دقیقه به بالا رفتن پاها نیاز است. جوشانده های مختلف گیاهی (از بابونه، مخمر سنت جان و غیره)، شیر گرم شده، آب معمولی را می توان به عنوان مایع "شفابخش" استفاده کرد. باید مراقب بود که پاها سرد نشوند. به محض اینکه مایع شروع به خنک شدن کرد، توصیه می شود یک قسمت جدید با دمای بالاتر به آن اضافه کنید.
 4. نشستن روی آجرهای داغ. این روش به خودی خود ساده است، اما برای آن باید یک ساختار خاص بسازید. باید چند تکه آجر را که در فر گرم شده‌اند، در یک سطل فلزی قرار دهید، لبه ظرف را با پارچه ضخیم بپوشانید و روی آن بنشینید، قبلاً لباس زیر خود را درآورده باشید. شما باید با احتیاط عمل کنید تا به طور تصادفی خود را نسوزانید. توصیه می شود تا 20 دقیقه به این صورت بنشینید تا آجر خنک شود.

پس از اتمام روش حرارتی، پوشیدن جوراب های پشمی و رفتن به زیر پوشش بسیار مهم است. بنابراین، بهتر است بلافاصله قبل از خواب به چنین درمانی بپردازید.

گرم کردن موارد منع مصرف دارد، از جمله:

 • هماچوری - دفع خون همراه با ادرار (گرما باعث افزایش بیشتر خونریزی می شود).
 • دوره قاعدگی در زنان؛
 • دوره عمومی شدید فرآیند التهابی، همراه با تب، ضعف، سردرد.

به طور جداگانه باید به بازدید از حمام و سونا اشاره کرد. بسیاری بر این باورند که سیستیت را می توان به سرعت درمان کرد. در واقع در نوع حاد بیماری، این گونه مراجعات تنها باعث تشدید وضعیت بیمار می شود. رفتن به حمام یا سونا فقط با سیستیت مزمن و پس از آن فقط در دوره بهبودی مجاز است.

سیستیت: چگونه می توان سریع علائم را درمان کرد و در یک روز از شر آن خلاص شد

راهی برای از بین بردن علائم بیماری به معنای واقعی کلمه در یک روز وجود دارد. اگر بیماری به تازگی شروع به توسعه کرده باشد، احتمال توقف آن وجود دارد. ضروری:

 • آنالژین (یا سایر مسکن های مناسب برای یک فرد)؛
 • پد حرارتی یا چیزی جایگزین آن؛
 • 1 قاشق غذاخوری. لجوش شیرین معمولی؛
 • 500 میلی لیتر آب لیموی تازه فشرده؛
 • نوشیدنی خانگی ساخته شده از زغال اخته (آب میوه، نوشیدنی میوه، کمپوت).

تمام روز باید به درمان اختصاص داده شود و در خانه بمانید. نیاز به:

 1. یک محلول جوش شیرین مصرف کنید. این ماده به تغییر سطح pH ادرار کمک می کند، به همین دلیل میکروب ها در آن تکثیر می شوند و روند التهابی متوقف می شود. علاوه بر این، درد ناپدید می شود. برای تهیه محلول، سودا را در یک لیوان آب (همیشه گرم) بریزید و کاملا مخلوط کنید. نوشیدنی را در جرعه های کوچک به مدت 10-20 دقیقه بنوشید.
 2. آروم باش. توصیه می شود نیم ساعت آینده را به قرار گرفتن در زیر یک پتوی گرم و یک چرت سبک اختصاص دهید.
 3. یک قرص آنالگین بخور
 4. از "تکنیک های حرارتی" بهره ببرید. یک پد گرم کننده باید به قسمت پایین شکم فشار داده شود. توصیه می شود حدود 2 ساعت آن را در این حالت نگه دارید. برای اینکه مجبور نباشید برای گرم کردن مداوم آب از رختخواب خارج شوید، توصیه می شود با یک دستیار در میان خانواده "ذخیره" کنید. اما اگر موارد منع مصرف برای عملیات حرارتی وجود داشته باشد، مرحله باید نادیده گرفته شود.
 5. نوشیدنی کرن بری و آب لیمو را با آب رقیق شده بنوشید. توصیه می شود این مورد را برای تمام روز کشش دهید. نوشیدن هر 20 دقیقه بهتر است.

در میان راه های درمان سریع سیستیت، تغییر رژیم غذایی قطعا نامیده می شود. منوی جدید همچنین می تواند در "روز شفا" شما گنجانده شود. شما باید تا حد امکان مصرف کنید:

 • توت های زغال اخته یا لینگونبری تازه؛
 • محصولات ادرارآور طبیعی (هندوانه، خربزه، خیار)؛
 • غلات و سوپ ارزن.

توصیه می شود از انواع "مضرات" از جمله سرخ شده، شور، تند، کنسرو شده، دودی، ترشی خودداری کنید. لیمونادهای گازدار و نوشیدنی های الکلی ممنوع است.

سیستیت حاد: درمان سریع با آنتی بیوتیک

مصرف داروهای قوی باید با پزشک هماهنگ شود.

معمولاً علائم سیستیت روز بعد از بین می رود. در صورت دشوار بودن شرایط، مصرف مجدد دارو پس از یک روز جایز است. این دارو باعث ایجاد دیس بیوز نمی شود و به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود. این دارو برای مادران شیرده و حتی زنان در موقعیت تجویز می شود (البته در این مواقع مشاوره با پزشک اکیداً الزامی است).

نحوه تسکین سریع علائم سیستیت: مسکن ها + روش های طب سنتی

برای ناپدید شدن زودهنگام علائم، می توانید یک داروی بی حس کننده مصرف کنید و سپس روز را به نوشیدن فعال چای های گیاهی توصیه شده برای سیستیت اختصاص دهید. از جمله داروها مناسب هستند:

 • آنالژین یک مسکن رایج درد است که در عرض نیم ساعت ناراحتی را از بین می برد.
 • ضد اسپاسم که رگ های خونی را گشاد می کند؛
 • داروهایی برای تسکین حملات درد شدید

می توانید داروی دیگری را مصرف کنید که معمولاً فرد ترجیح می دهد. همچنین صبح ها باید یکی از نوشیدنی های زیر را تهیه کنید:

 1. جوشانده ریشه گل رز. 1 لیتر آب به 0. 5 فنجان گیاه خرد شده نیاز دارد. بجوشانید. حداقل پنج بار در روز قبل از غذا مصرف شود.
 2. تزریق مخروط هاپ. 2 قاشق غذاخوری بریزید. لگیاهان 0. 5 لیتر آب جوش. بعد از 1. 5 ساعت می توانید دارو را مصرف کنید. قبل از غذا 0. 5 فنجان بنوشید.
 3. دم کرده کاسنی. مانند دستور قبلی آماده و مصرف می شود.
 4. انفوزیون هایپریکوم. 1 قاشق غذاخوری دم کنید. لگیاهان در 0. 5 لیتر آب جوش. نژاد. قبل از غذا 0. 25 فنجان بنوشید.

درمان باید بر اساس احساس شما "سازماندهی" شود. اگر درمان کمکی نکرد، باز هم بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. در واقع، در واقع، فقط یک پزشک می تواند نحوه درمان سریع سیستیت را در یک مورد خاص بگوید. عوامل ایجاد کننده فرآیند التهابی متفاوت است - و نیاز به رویکرد متفاوتی دارد. درمان خانگی همیشه یک خطر است.